PREP-paarisuhtekoolitus 21.08 ja 22.08 kell 10-18 Keilas. Koolitajad Kristina Tamm ja Meeli Laane.Soodushind 50€/inimene (tavahind 250€/inimene).

PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program. Eestis oleme nimetanud selle Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programmiks. PREP-koolitusprogrammi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 40-aastasel rahvusvahelisel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on alates 2009. a kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud versioon ning 2009.-2019. aastal on Eestis PREP-koolitustel osalenud ligi 4000 inimest.

PREP-paarisuhtekoolitus töötati välja ennetamaks kooselu negatiivseid arenguid, kuid PREP aitab ka katkestada ebasoovitavaid pöördeid paarisuhtes. PREP sobib paaridele, kes on oma paarisuhtega rahul ning soovivad panustada sellesse, et hea suhe ka püsiks või muutuks veelgi paremaks. PREP on abiks ka rutiinseks muutunud suhte värskendamiseks, see on kvaliteetaeg teile kahele. Samas sobib PREP ka paaridele, kes tunnevad, et nende paarisuhe on võtmas suunda, millega nad ei ole rahul. PREP annab tööriistad, millega paarisuhteprobleeme lahendada.

Hea suhte jaoks on olulised suhte neli nurgakivi. Need on turvatunne, lähedus, kohusetunne ja usk tulevikku. Kõik nurgakivid põhinevad n.ö kahepoolsusel – nii mees kui naine peavad võtma vastutuse selle eest, mida nad ütlevad ja teevad, mõlemad peavad suutma end turvaliselt tunda ja mõlemal peab olema usk ühisesse tulevikku teineteisega. Seega peaks kumbki osapool paarisuhtes endalt küsima: “Mil viisil mina sellesse panustan?” PREP-programmi eesmärgiks on aidata kaasa, et paarisuhe just selles suunas areneks.

PREP-paarisuhtekoolitus aitab aru saada ja tegeleda paarisuhtega nii, et see, mil moel partnerid teineteisega käituvad, kuidas omavahel suhtlevad ja millised on nende hoiakud kooselu suhtes, on mustrid, mida saab muuta või parandada. Asja tuum peitub selles, kas paaril on piisavalt tahet muutusprotsess ette võtta ning kas nad on nõus piisavalt panustama, et muutust ellu viia.

PREP-paarisuhtekoolitus aitab paaridel saavutada vastastikusus ja lähedus ning käivitada protsessid, mis viivad sügavama, tervema ja elujõulisema suhteni pikas perspektiivis. Parandades paarisuhte kvaliteeti, parandatakse ka oma laste elukvaliteeti. Panustades oma suhte parandamisse, omandades paremaid konfliktilahendusoskusi, lihvides suhtlemisoskusi ja tugevdades pereväärtusi, võimaldame oma lastele harmoonilisema keskkonna, kust nad saavad eluks kaasa parimad oskused. Luues paremad suhted kooseluks kõikide pereliikmete vahel, loome ka parema ühiskonna.

PREP- paarisuhtekoolitus on täiskasvanute täiendkoolituse vorm, mis:

aitab teadvustada läheduse stimuleerimise tähtsust paarisuhtes läbi erinevate dimensioonide nagu rõõm, lõbu, intiimsus, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus;
pöörab tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste loomisele ja arendamisele paaride vahel;
aitab teadvustada ja vajadusel kohandada ootusi paarisuhte rollidest ning muudest kooselu aspektidest;
innustab pühendumusele ja kohusetundele ning aitab näha kooselu pikaajalise partnerlusena.
PREP-paarisuhtekoolitusel…
pööratakse tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste omandamisele;
räägitakse sellest, kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;
teadvustatakse ja vajadusel kohandatakse ootusi abielu ja teineteise suhtes;
käsitletakse erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, lõbu, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust paarisuhtes;
arutletakse armastuse, andestamise ja teine-teise toetamise üle paarisuhtes;
innustatakse pühendumusele ja kohusetundele ning aidatakse näha kooselu pikaajalise partnerlusena.
PREP ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid omavahelisi asju avalikult arutama või teistega jagama. Kursusel tehtavad paarisuhteharjutused toimuvad vaid partnerite vahel. Koolitajad aitavad paare harjutuste läbiviimisel, et dialoogid kulgeks efektiivselt, positiivselt ja turvaliselt.
Koolitused sisaldavad õppematerjale ja kohvipause. Osalejatele väljastatakse tunnistus koolituse läbimise kohta.

The event is finished.

Kuupäev

23 juuli 2024

Aeg

10:00 - 18:00

hind

50-250€

Koolituskoht

Tallinn, Harjumaa
Kristina Tamm

Koolitaja

Kristina Tamm
Telefon:
+372 50 20 796
Email:
info@siseminerahu.ee
Website
http://www.siseminerahu.ee

Transpersonaalne psühhoterapeut Imago kõrgema taseme paarisuhte terapeut Paarisuhte töötubade ja enesearengu koolitaja Kliiniline supervsiior

Koolitaja

Meeli Laane
Meeli Laane
Telefon:
+372 530 25984
Email:
interpretml@gmail.com
Website
http://www.meelilaane.ee

PREP-paarisuhtekoolituste koolitaja, leinanõustaja ja koolitaja, transpersonaalne psühhoterapeut ja hüpnoterapeut